Metody dramatické výchovy nabízí způsob, jak obzvláštnit výuku literatury ve škole nebo literární besedy v knihovně. Umožňují vstoupit do příběhu a kousek z něj zažít na vlastní kůži. Tento zážitek umožňuje nahlédnout na literární dílo z jiné perspektivy a zabývat se hlouběji jeho tématem. Nabízíme programy vhodné pro děti a mládež od mateřské po střední školu. Po domluvě je možné zpracovat i literární dílo či téma, které v nabídce nemáme. Rádi budeme spolupracovat na rozsáhlejším projektu s jednou skupinou (třídou) v rámci podpory čtenářské gramotnosti.

Lektorka literárně-dramatických programů, Mgr. BcA. Tereza Machková - pracovnice dětské knihovny a bývalá učitelka LDO ZUŠ, působila jako lektorka výukových programů dramatické výchovy v SVČ Lužánky v Brně.

Tři prasátka
Děti vstoupí s lektorkou do známého příběhu o třech prasátkách a společně si jej zahrají. Na pozadí pohádky se zamýšlejí nad sourozeneckými vztahy. Program je určen pro děti ve věku 4 až 6 let, trvá 50 min. Ideální počet dětí je 15, maximálně 20. Cena 500 Kč.

Ronja, dcera loupežníka
Hravé seznámení s příběhem Astrid Lindgrenové. V rámci programu si děti nejen hrají na loupežníky, ale také se učí spolupracovat a hledat cestu k domluvě. Program je určen dětem 2. až 4. třídy ZŠ, trvá 60 min. Může na něj navázat krátké seznámení s životem a dílem Astrid Lindgrenové. Ideální počet dětí je 15, maximálně 20. Cena 500 Kč.

Tibet
Program je vytvořen podle knihy Petra Síse Tibet. Provází účastníky nejen tajemnou zemí uprostřed hor, ale i příběhem malého Petra a jeho tatínka. Dotýká se i poměrů v období 50. let 20. století. Program je možno realizovat i se skupinou ve větším věkovém rozpětí. Program je určen pro žáky 5. až 7. tříd ZŠ, trvá 180 min. Ideální počet je 16 – 20 žáků, případně jedna třída. Cena 1000 Kč.

Neskutečné světy
Program sezanamuje se základními díly žánru fantasy literatury a neskutečnými světy, které v ní nalézáme. Účastníci dostanou možnost do takového světa vstoupit, musí jej ale nejdříve sami vymyslet. Program je určen pro žáky 6. až 9. tříd ZŠ, trvá 180 min. Ideální počet je 16 – 20 žáků, případně jedna třída. Cena 1000 Kč.

Kompletní nabídku programů zašleme na požádání.

Dále nabízíme: Divadelní představení Divadelní, výtvarné a literární dílny Programy enviromentální výchovy Didaktické programy